Shimano Maneta schimbator/frana Shimano Tiagra ST-4725, Dual Control, dreapta, 10 viteze, frana hidraulica

Shimano
469 Lei

Locker: Produsul poate fi livrat la  sau 

Varianta:
Stoc Furnizor

Durata de livrare: 01-03 zile lucrătoare > STOC MAGAZIN 01-05 zile lucrătoare > STOC DEPOZIT 03-10 zile lucrătoare > STOC FURNIZOR

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: IST4725RI Ai nevoie de ajutor? 0720 043 001
La achizitionarea acestui produs primiti 468 puncte de fidelitate
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Set manete Shimano Tiagra ST‑4725‑L + ST‑4725‑R – Dual Control Lever pentru frâne hidraulice pe disc, 2×10 viteze

Manetele Shimano Tiagra ST‑4725 sunt componente moderne de ghidon concepute pentru biciclete de șosea și cyclocross cu transmisie 2×10 viteze și frâne hidraulice pe disc. Incorporează tehnologia Dual Control Lever specifică grupului Tiagra R7020, oferind schimbări precise și intuitive împreună cu putere și modulare consistente la frânare. Ergonomia actualizată, cu levier de dimensiuni reduse pentru mâini mai mici, crește confortul și controlul pe traseu.


🔑 Beneficii principale

  • 🔧 Dual Control Lever (DCL) – combină funcțiile de schimbător și frână într‑un singur modul ergonomic pentru o operare simplificată și eficientă.

  • 🛞 Frâne hidraulice pe disc – putere constantă de frânare, modulare fiabilă și auto‑ajustare a distanței plăcuțelor față de disc pe măsură ce uzura apare.

  • Ergonomie îmbunătățită – levier de dimensiuni ușor mai mici și poziționare optimizată pentru cicliști cu mâini mici sau pentru confort general.

  • 🔄 Schimbare rapidă și intuitivă – mecanism intern reproiectat oferă feedback clar și performanțe de schimb asemănătoare grupurilor de gamă superioară.

  • 📏 Reach Adjust – posibilitate de reglare a distanței levier‑ghidon pentru adaptare la preferințele ciclistului.


🔧 Specificații tehnice oficiale

🟦 ST‑4725‑L – Manetă stânga

  • Poziție: stânga – control pentru foița din față

  • Compatibilitate transmisie: 2×10 viteze Tiagra

  • Tip frână: hidraulic pe disc

  • Shift lever front speeds: 2 (două foițe în față)

  • Hose recommendation: SM‑BH90‑JK‑SSR (hidraulic)

  • Reach Adjust: ✔ reglabil

  • Ergonomie: levier cu dimensiuni adaptate mâinilor mici

🟥 ST‑4725‑R – Manetă dreapta

  • Poziție: dreapta – control pentru schimbările spate

  • Compatibilitate transmisie: 2×10 viteze Tiagra

  • Tip frână: hidraulic pe disc

  • Shift lever rear speeds: 10

  • Hydraulic hose: SM‑BH90‑JK‑SSR

  • Reach Adjust: ✔ reglabil

  • Ergonomie: design adaptat mâinilor mici


🔄 Compatibilitate

  • Proiectate pentru biciclete de șosea și cyclocross cu transmisii Shimano Tiagra 2×10 și frâne hidraulice pe disc.

  • Funcționează cu calipere de frână Shimano Tiagra (ex.: BR‑4770) și alte compoenente hidraulice compatibile.

  • Ergonomie îmbunătățită ideală pentru cicliști cu mâini mici sau pentru un control confortabil pe distanțe lungi.


Documentare realizată cu ajutorul AI

Vezi mai mult Informatii conformitate produs

Utilizare: Cursiera

Nr foi: 2 foi

Nr pinioane: 10 pinioane

Tip frane: Hidraulica Disc

Model: Fata, Spate

Garanție: 24 luni

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!